KS: Independijente i Santa Fe jedva do 1/8 finala

Marcelo Endelli, Getty Images Sport

U noći između četvrtka i petka igrali su se revanš-mečevi šesnaestine finala takmičenja Kopa Sudamerikana, a plasman u narednu rundu obezbedili su čileanski Kokimbo i Universidad Katolika, argentinski Santa Fe i Independijente, kolumbijski Hunior i Brazilska Baija.

Čileanski Kokimbo pobedio je kao gost Estudijantes Meridu iz Venecuele sa 2:0 i ukupnim rezultatom 5:0 prošao u sledeću rundu, gde će im rival biti peruanski Sport Uankajo. Strelci za Kokimbo bili su Abrigo u devetom i Palasios u 56. minutu.

Argentinski Union de Santa Fe slavio je na gostovanju u Ekvadoru sa 2:1 protiv Emeleka i na taj način prošao dalje zbog gola u gostima jer je u prvom meču ekvadorski predstavnik slavio sa 1:0. Argentinci će tako igrati u osmini finala sa brazilskom Baijom. Golove za Santa Fe dali su Kabrera i Markes iz penala, a Barselo je bio strelac za Emelek.

Baija je bila ubedljiva na domaćem terenu protiv peruanskog FCB Melgara – slavili su sa 4:0, a golove su postigli Fesin (dva puta), Gregore i Žilberto – sve u prvih 35. minuta duela.

Hunior je na domaćem terenu u Kolumbiji remizirao bez golova sa urugvajskom Plasa Kolonijom, pa dalje idu Kolumbijci jer su u prvom meču slavili sa 1:0. U sledećem kolu igraju protiv čileanske Union La Kalere.

Universidad Katolika pobedila je sa 2:1 paragvajski Sol de Amerika, iako je od 55. minuta igrala sa igračem manje i gubila sa 1:0, ali je preokrenula preko golova Buananotea i Zampedrija. Sledeći rival im je argentinski River Plejt.

Independijente remizirao je 1:1 protiv Atletiko Tukumana u argentinskom derbiju, a pošto je u prvom meču Independijente slavio minimalnim rezultatom, dalje ide tim iz Aveljanede. U sledećem kolu očekuje ih urugvajski Feniks.

Prethodne nedelje na programu su bili prvi mečevi šesnaestine finala.