Ludilo u Kini: 3:0 je najopasniji rezultat?

Octavio Passos, Getty Images Sport

U kineskoj Superligi u toku je razigravanje od petog do 16. mesta, a u meču koji ste direktno mogli da pratite na Sport klubu 1 ekipa Čongćing Lifana napravila je neverovatan preokret protiv Šandong Lunenga jer je slavila sa 4:3, iako je posle 46 minuta gubila sa 3:0.

Šandong je krenuo silno, a u trećem minutu već je vodio preko nekadašnjeg fudbalera Rijeke Moizesa. U 17. minutu Guedeš je duplirao prednost, a na samom početku drugog dela igre već je bilo 3:0 za goste posle gola Guoa Tianjua i delovalo je da je meč gotov.

Međutim, tada je Čongćing započeo neverovatan preokret, a golove su postigli Dong u 47. minutu, Marselo u 68, Fernandinjo u 70. i Marsinjo u 89. minutu.

U drugom meču Šangaj Šenhua je rezutlatom 4:1 pobedila Hebei i stvorila veliku razliku pred revanš. Strelci za pobednika bili su Bolanjos, Pan Siming (autogol), Peng Sinli i Martines iz penala, a jedini gol za poraženi Hebei postigao je Brazilac Gulart.

U redovima Hebeija meč nije završio internacionalac iz BiH Samir Memišević, pošto je u 81. minutu dobio drugi žuti karton.

Revanš mečevi na programu su sledećeg utorka.

Igrali su se i mečevi za plasman od devetog do 16. mesta, a Dalijan Pro je sa 3:0 bio bolji od Gvangdžou Evergrandea, dok su Henan Đijanje i Tijanđin Teda remizirali bez golova. U razigravanju za plasman od 13. do 16. mesta Šenžen je kao gost pobedio Ćingdao Huangaj.