Mali Ajaks šokirao Univerzitateu, a Marković tim Astre

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

U prvim utakmicama desetog kola rumunskog šampionata dve pobede gostiju, Kindije nad Univerzitateom i Akademike nad Astrom.

Veliko iznenađenje u Krajovi.

Povezano

Univerzitatea je drugu utakmicu zaredom izgubila na svom terenu. Ekipa Kindije iz Targovišta, u Rumuniji poznatao kao Mali Ajaks, pobedila je sa 1:0, a gol odluke postigao je nekadašnji fudbaler bukureštanskog Dinama Danijel Popa u 30. minutu iz jedanesterca.

Univerzitatea je ostala na vodećoj poziciji, ali sad drugoplasirana Steaua ima priliku da se pobedom izjednači sa liderom na čelu tabele.

Akademika Klinčeni je nedavno prva nanela poraz lideru u Krajovi, a sad je ponovo slavila u gostima i to protiv ekipe Astre iz mesta Đurđu – 2:0. Zablistao je 19-godišnji Beograđanin Jovan Marković. Ušao je u igru desetak minuta pre kraja meča, a onda najpre u 86. minutu postigao vodeći gol, a onda u sudijskoj nadoknadi vremena asistrao Petreskuu.

Akademika je ovom pobedom skočila na četvrtom mesto.