Liga MX: Klub Amerika zaostaje za liderom

Fudbal ostalo 7. nov. 20209:29 > 9:33
Hector Vivas/Getty Images

U noći između petka i subote igrala su se dva meča 17. kola meksičke Aperture – Klub Amerika je u gostima remizirao sa Huaresom i pružio šansu Klub Leonu da poveća prednost na čelu tabele, dok je Puebla minimalnim rezultatom bila bolja od Atletiko San Luisa.

Huares je na domaćem terenu remizirao 1:1 sa najtrofejnijim klubom države, pa je sada Klub Amerika sve dalje od čela tabele.

Vodio je domaćin od devetog minuta pogotkom Leskana, a do izjednačenja su gosti stigli tek u 86. minutu preko Martina.

Puebla je na stadionu „Kvautemok“ pobediloa Atletiko San Luis sa 1:0 (1:0), a jedini pogodak na meču postigao je Ormeno u 26. minutu iz penala, pa Puebla sada ima 20 bodova i nalazi se na 11. poziciji, koja vodi u doigravanje.

Sa druge strane, Atletiko San Luis je poslednji na tabeli sa svega 11 bodova iz 17 kola. Ovo im je bio četvrti poraz u nizu.