BLR: Energetik ubedljiv, gol Bakića, Dinga standardan

Print screen/SK

U nedelju su se igrali dva meča 28. kola Beloruske „Višaje“ lige, a do pobeda su došle ekipe Energetika BGU i Dinama iz Minska.

Energetik BGU iz Minska je na gostovanju protiv Belšine slavio veoma ubedljivo – bilo je 5:1 za goste iz prestonice.

U vođstvo ih je doveo crnogorski napadač Dušan Bakić u 18. minutu, a golove su za goste do kraja meča postizali Misahagijan (dva puta), Judčic i Umarov, dok je jedini strelac za Belšinu bio Rekiš.

Belšina je tako praktično bez šanse za opstanak na dva kola do kraja šampionata, dok je Energetik siguran u sredini tabele i prekinuo je seriju od tri poraza.

Dinamo iz Minska je u Moziru bio bolji od Slavije sa 1:0, a jedini gol dao je Hvaščinski u 80. minutu. Srpski defanzivac Dominik Dinga odigrao je čitav meč za pobednički sastav. Dinamo nastavlja sa serijom dobrih rezutlata, ali je treće mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope još udaljeno dva boda – Neman i Žodino na deobri trećeg mesta imaju po 50 bodova.