Malme šampion Švedske

REUTERS/Arnd Wiegmann

Pobedom protiv Sirijusa 4:0 u 27. kolu, fudbaleri Malmea obezbedili su titulu tri kola pre kraja šampionata Švedske. Trenutno imaju 56 bodova, deset više od drugoplasiranog Elfsborga. Malme je 21. put osvojio nacionalni šampionat.

Domaći su posao završili u 15 minuta prvog poluvremena. Poveli su preko Telina u trećem, na 2:0 povisio je Kristijansen u osmom, a blickrig je okončao Toivonen u 15. minutu. Do kraja meča u listu strelaca se upisao Larson u 76. minutu.

U senci slavlja Malmea ostali su ostali mečevi 27. runde. Gosti su ostvarili tri trijumfa i sva tri rezultatom 1:0. AIK Stokholm je bio bolji od prošlogodišnjeg šampiona Đurgardena, Kalmar je savladao Orebro, dok je Geteborg pobedio Helsinborg.Varbergs je slavio 5:2 u meču protiv Hamarbija.