Atletiko Nasional savladao Pasto u derbiju kola

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

U noći između nedelje i ponedeljka odigrana su dva duela kolumbijskog fudbalsog šampionata čime je kompletirano 18. kolo takmičenja.

Atletiko Nasional na svom terenu je bio bolji od Pasta, a za tri boda domaćinu je bio dovoljan jedan gol. Strelac je u 81. minutu bio Baldomero Perlaca.

U prvom duelu noći, Žunior je kao domaćin savladao Petroleru rezultatom 2:1. Golove za domaće postigli su Mera u 45. i Borha u 73. minutu za pobedu jer je u 54. minutu gostima izjednačenje doneo gol Morena.

Posle 18 odigranih kola Tolima je lider šampionata sa 37 bodova, Santa Fe ima tri boda manje, a na trećem mestu je Deportivo Kali sa 31 bodom. Slede Amerika de Kali i Pasto sa po 30, Žunior i Atletiko Nasional sa po 29 i La Ekvidad sa 26.