Remi Kveretara i Tihuane, Santos Laguna ubedljiva

Getty Images/Patrick Smith

Duelima odigranim u noći između nedelje i ponedeljka kompletirano je 17. kolo fudbalskog šampionata Meksika.

U noći nedelja na ponedeljak odigrana su dva meča.

Santos Laguna kod kuće je bila ubedljiva protiv Mazaltana koji je meč završio sa igračem manje. Rezultat je na kraju bio 4:0.

Prvi gol videli smo u 49. minutu, bio je to prvi od dva pogotka Rodrigeza koji je mrežu tresao i u 86. minutu. Od 51. minuta i drugog žutog kartona za Ortiza gosti ostaju sa desetoricom na terenu, a Van Rankin povećeva na 2:0 u 59. Za konačnih 4:0 strelac je bio Gorianin (sa bele tačke) koji je bio asistent za oba pogotka koja je upisao Rodrigez.

Četiri gola viđena su i u duelu Kveretara i Tihuane, ali je meč završen bez pobednika 2:2.

Golovima Velsakeza u devetom i Silveire u 52. minutu Kveretaro je vodio sve do 56. minuta kada je usledio munjevit odgovor gostiju. Prvo je Kortizo smanjio na 2:1 u 56, da bi minut i po kasnije Lorona pogodio za izjednačenje i konačnih 2:2.

Posle 17 odigranih kola na tabeli vodi Leon sa ubedljivih 40 bodova. U.N.A.M. na drugom mestu ima 32 kao i trećeplasirani Klub Amerika. Slede Kruz Azul i Monterej sa po 29 te Tigrs sa 28.