Peking je treći tim Kine

Fudbal ostalo 11. nov 202014:34 > 14:36
Matt Roberts, Getty Images Sport

Fudbaleri Peking Guana završili su plej-of kineske Superlige na trećoj poziciji, pošto su u direktnoj borbi za to mesto bili bolji od Šangaj SIPG u dvomeču ukupnim rezultatom 3:2.

Tim iz glavnog grada u prvoj utakmici je slavio sa 2:1, da bi u drugoj remizirao 1:1.

Guan je u revanšu poveo preko Alana u 31. minutu. Poravnanje Šangaju doneo je Rikardo Lopes u 47. i promene rezultata do kraja nije bilo.

SIPG je bio znatno bolji rival u drugom poluvremenu. Imao je nekoliko fantastičnih prilika, a najbolju je propustio Marko Arnautović u nadoknadi vremena.

Podsetimo, pitanje šampiona rešavaće se u revanš okršaju između Đangsu Suninga i Gvangdžou Evergrandea.

Prvi meč završen je bez golova.

Kada je reč o borbi za 15. poziciju, nju je osvojio VUhan Zal trijumfom protiv Šiđijadžuanga ukupnim rezultatom 2:1.