Španac Borha Vale za tek prvu pobedu Dinama u Bukureštu

Fudbal ostalo 20. nov. 202022:22 > 22:30
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Dinamo je na svom terenu pobedio Voluntari 3:0, dok su Politehnika i Arđeš igrali nerešeno 1:1 u prvim utakmicama 11. kola šampionata Rumunije.

Nekadašnji velikan rumunskog fudbala Dinamo iz Bukurešta konačno je ostvario prvu pobedu u šampionatu na svom terenu, a tek drugu od početka sezone.

Dinamo je u Bukureštu savladao ekipu Voluntari sa ubedljivih 3:0, a svi golovi postignuti su u poslednjih pola sata igre. Blistao je Španac Borha Vale, bivši fudbaler Ovijeda i Deportiva iz La Korunje. Namestio je prvi gol Paulu Viorelu Antonu u 60, a zatim postigao preostala dva u 67. i 87. minutu.

Dinamo je ovom pobedom pobegao sa pretposlenjeg mesta, koje sad pripada Arđešu zbog slabije gol razlike.

U duelu između Politehnike i Arđeša nije bilo pobednika. Domaći tim je poveo preko 36-godišnjeg Andreja Kristee u 40, a izjednačio je Švajcarac Malele u 61. minutu. Politehnika je od 67. minuta imala igrača manje, isključen je Kozmin Frasinesku.