LŠ Azije: Brazilska veza za stopostotni Peking Guan

Fudbal ostalo 21. nov. 202016:52 > 17:00
Matt Roberts, Getty Images Sport

Odigrani su preostli susreti drugog kola grupa E i F, a pobede su zabeležili Peking Guan i Ulsan.

U dva kinesko-korejska duela polovičan ishod. Peking Guan došao je i do druge pobede, pošto je savladao Seul 2:1. Donosioci trijumfa bili su Brazilci Fernando i Alan, koji su postigli oba gola za kineskog superligaša, dok je počasni za Korejce delo Park Ču-Jonga sa penala. Peking Guan u Grupi E ima maksimalnih šest bodova, Seul i Melburn po tri, dok je na začelju Čijagrai bez bodova.

Ulsan se revanširao za poraz Seula i savladao Šangaj Šenhua 3:1. Prva dva gola delo su Jun Bit-Garama, oba u prvom poluvremenu, a na 3:0 povisio je Kim Ki-Hi. U 89. minutu Žu Đanrong je smanjio na 3:1. Na tabeli Grupe F Ulsan i Tokio imaju po četiri boda, Šangaj Šenhua tri, a Pert Glori je bez bodova.