Četvorka Norčepinga, Evropa i dalje u igri

Fudbal ostalo 23. nov. 202022:04 > 22:06
Nils Petter Nilsson/Ombrello/Getty Images

Odigrane su tri utakmice 28. kola Alsvenskan lige. Norčeping je zabeležio ubedljivu pobedu protiv Falkenbergsa 4:1 i tako ostao u trci za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Briljirao je Kristofer Niman koji je postigao het trik za svega 13 minuta. Prvo je vodeći gol za goste postigao Čibulka u drugom minutu, a onda je Niman tresao mreže od 21. do 34. minuta. Doduše, sva tri gola je postigao sa bele tačke, a konačnih 4:1 postavio je Abdulrazak posle asistencije Seada Hakšabanovića.

Norčeping je peti sa 43 boda, ali ima samo dva manje od Đurgordena i Hakena, koji dele treću poziciju, koja sigurno vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Ostala su još dva kola, a Falkenbergs ima 23 i samo teoretske šanse da obezbedi opstanak u naredna dva kola, pošto ima pet bodova manje od prvog iznad crte Geteborga. Doduše, realnija meta je Kalmar na 14. poziciji, koja vodi u doigravanje za opstanak jer ima samo bod više.

U preostala dva meča Mjalbi je kao gost savladao Sirius 1:0, a već pomenuti Geteborg i Haken igrali su 1:1.