Nova pobeda Kirjat Šmone, igrali Ljujić i Planić

Fudbal ostalo 24. nov. 202020:49 > 20:50
Getty Images/Patrick Smith

Ekipa Kirjat Šmone upisala je treći uzastopni trijumf, ovoga puta nad Hapoel Tel Avivom 1:0, i sada je prva na tabeli izraelske Premijer lige sa 14 bodova, četiri više i utakmicom više od Netanje.

Odlučujući pogodak delo je 32-godišnjeg Brazilca Lusija Maranhaa, koji je bio precizan u 56. minutu.

Posle četiri kola u kojima je uzela samo bod, ekipa Hapoel Haife ostvarila je i drugu pobedu, sada nad Bnei Jehudom 2:1 kod kuće. Ganem u 67. i Zamir u 70. minutu bili su strelci za domaće, a tri minuta kasnije konačni rezultat postavio je Zrihan.

Za Bnei Jehudu do 79. minuta igrao je srpski fudbaler Matija Ljujić.

U poslednjem meču dana Hapoel Kfar Saba savladala je Makabi Haifu 3:1. Gosti su poveli golom Arada, zatim je Rukavitsja promašio penal, a to su gosti skupo platili jer je Hapoel u drugom poluvremenu preokrenuo pogocima Kizita (dva puta) i autogolom Arada.

Za gostujuću ekipu ceo meč odigrao je Bogdan Planić, nekadašnji fudbaler Vojvodine, OFK Beograda i kratko Crvene zvezde.