Kopa: Remi šampiona u Avelanedi, River izbegao poraz

Pool/Getty Images

Prvi meč osmine finala Kopa Libertadores između šampiona Flamenga i Rejsing Kluba završen je bez pobednika 1:1.

Rejsing Klub je poveo već u 13. minutu, kada se u strelce upusao Ektor Fertoli.

Samo dva minuta kasnije Gabrijel Barbosa je izjednačio na 1:1.

Imali su aktuelni šampioni nekoliko izglednih prilika u nastavku, ali promene rezultata nije bilo. U 60. minutu je poništen gol Vitinja, pošto je VAR pokazao da je bio u ofsajdu.

Stvari su u nastavku bile još gore za goste iz Brazila. U 80. minutu Tuler je dobio direktan crveni karton, pošto je sudija pogledao njegov prekršaj uz pomoć VAR. Zbog neprimerenog ponašanja pored terena ‘pocrveneo’ je i Souza.

Duel Atletiko Paranaensea i River Plejta okončan je rezultatom 1:1.

Argentinski klub dominirao je u svakom aspektu igre, imao je više vremena loptu u posedu (70-30), ka golu rivala je upitio daleko više šuteva od protivnika (16-5), ali je do remija došao tek u 90. minutu.

Izjednačujući pogodak postigao je Paulo Dijaz, posle kornera koji je izveo Alvares.

Treba istaći da je River Plejt imao igrača više od 66. minuta, kada je drugi žuti karton dobio Reinaldo, zbog čega je isključen iz igre.

Samo deset minuta pre toga Atletiko je poveo preko Bisolija.

Santos je u gostima pobedio LDU sa 2:1. Brazilski tim je poveo već u sedmom minutu preko Sotelda, da bi domaći izjednačili u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena zahvaljujući Huliju.

Duel je rešio Marinjo golom iz penala u 59. minutu.