MLS: Latino ples šampiona, istorijska priča Nešvila

Getty Images/Abbie Parr

Poznati su svi parovi četvrtfinala plej-ofa američke profesionalne fudbalske lige, poznatije kao MLS liga.

Nešvil je u Ist Hartfordu savladao Toronto 1:0, golom Meksikanca Danijela Riosa u 108. minutu. Plasman među osam najboljih timova je i najveći uspeh kluba, kojeg sa klupe vodi Englez Geri Smit.

Kanađani su bili bolji u prvom, a Nešvil u drugom poluvremenu, u kojem im je poništen jedan gol zbog ofsajda.

Odlučujući momenat usledio je posle još jednog poništenog gola fudbalerima Nešvila, a prethodio mu je sjajan prodor i šut Hanija Muhtara.

Golman Vestberg je zaustavio njegov udarac, ali je na metar od gola Rios mirno ubacio loptu u nebranjenu mrežu.

Nju Ingland je u Česteru, u Pensilvaniji, savladao domaću Filadelfiju rezultatom 2:0 i na taj način prošao u narednu rundu.

Sve je na ovom susretu odlučeno u periodu između 26. i 30. minuta. Prvo je gorostasni Poljak Adam Buksa pogodio mrežu Jamajčanina Blejka, posle sjajnog centaršuta svog kapitena Karlesa Hila, a nešto kasnije je Tadžon Bjukenon protutnjao desnom stranom i posle sjajnog driblinga, snažnim šutem desnom nogom pogodio mrežu Filadelfije, za konačnih 2:0.

Poslednji su do mesta u četvrtfinalu stigli aktuelni šampioni, Sijetl Saundersi, koji su sa 3:1 savladali Los Anđeles.

Meč odigran na „Lumen Fildu” doneo je sjajan fudbal i puno uzbuđenja.

Prvo je Urugvajac Nikolas Lodeiro u 18. krunisao sjajnu akciju Morisa i Ruidijaza, ali je već tri minuta kasnije dosuđen penal za Los Anđeles.

Šutirao je iskusni Meksikanac Karlos Vela, ali je golman šampiona Štefan Fraj uhvatio živu loptu.

U nastavku meča Peruanac Ruidijaz je sjajnim udarcem u 60. minutu duplirao vođstvo Sijetla, ali je Kolumbijac Atuesta u 77. minutu vratio kakvu-takvu nadu fudbalerima iz „Grada Anđela”.

Ipak, kontranapad kojeg su poveli Lodeiro i Ruidijaz doneo je zicer Džordanu Morisu, koji je u 80. minutu stavio tačku na ovaj susret i promovisao Sijetl u učesnika četvrtfinala.

Saundersi će u narednoj rundi igrati protiv Dalasa, a taj meč je na programu 1. decembra. U drugom polufinalu Zapadne konferencije, sastaće se dan kasnije domaći Sporting Kanzas Siti i Minesota Junajted.

Prethodno će u polufinalu Istoka snage odmeriti Kolambus Kru i Nešvil, odnosno Nju Ingland Revolušn – Orlando Siti. Oba meča su na programu već 29. novembra.