Libertadores: Pobede Palmeirasa i Libertada

Fudbal ostalo 26. nov 202011:14 > 11:19
REUTERS/Sergio Moraes

U omsini finala Kopa Libertadores Palmeiras je savladao na gostovanju ekipu Delfina iz Ekvadora, dok je paragvajski Libertad bio bolji od Vilstermana. Independiente iz Ekvadora i Nacional iz Urugvaja su igrali bez golova.

Palmeiras je u osmini finala dobio Delfin 3:1 u Ekvadoru. Menino i Roni su doneli prednost Palmeirasa u 18. i 36. minutu, da bi na 3:0 povećao Ze Rafael u 60. minutu. Autogol Ramiresa u 69. je bio jedini pogodak za Delfin.

Libertad je u Asunsionu dobio Vilsterman iz Bolivije istim rezultatom. U 46. minutu je tek poveo Encisko, da bi preiskusni Oskar Kardoso uvećao prednost u 69. minutu. Osorio je dao nadu bolivijskoj ekipi u 74. minutu, da bi Benegas pet minuta kasnije dobio drugi žuti karton. Duboko u sudijskoj nadoknadi Libertad je postigao veoma važan gol za pobedu od 3:1. Strelac je bio Martines.