Sudamerikana: Poraz Lanusa, četvorka Independientea

Fudbal ostalo 26. nov. 202011:50 > 11:57
Pool via REUTERS/David Mercado

U osmini finala Kopa Sudamerikana pobede su ostvarili Independiente, Bolivar, dok su Koćimbo i Hujakano igrali bez golova.

Independijente je gostovao Feniksu u Urugvaju i slavio je 4:1 i tako maltene obezbedio mesto u četvrtini finala. Gonsales je dao gol za Argentince već u trećem minutu, a domaći su izjednačili preko Oliveire u 29. minutu a prethodno su izgubili jednog igrača zbog crvenog kartona za Fernandesa. Velasko i Romero su do poluvremena dali golove za Independijente, a konačnih 4:1 je Martines postavio u 51. minutu.

Lanus je izgubio od Bolivara u Boliviji 2:1. Belmonte je doneo prednost Lanusu u 33. minutu, da bi u 45. Markos Rikelme izjednačio. Tek u 86. minutu Hakin donosi trijumf Bolivaru.