Kup Sudamerikana: Vasko do remija u Argentini

REUTERS/Sergio Moraes

Otvorene su karte posle prvih mečeva osmine Kupa Sudamerikane odigranih u noći između čevrtka I petka. Vasko de Gama je odigrao nerešeno na gostovanju protiv Defense Hustisije 1:1, dok je kolumbijski Junior kao domaćin savladao čileansku U. Kaleru 2:1.

U duelu argentinskog i brazilskom tima golovi su padali u drugih 45 minuta. Vasko, koji sa klupe vodi Sa Pinto nekadašnji trener Crvene zvezde, do prednosti je stigao preko Kana. Pogodio je u 62. minutu posle asistencije Matoša. Do izjednačenja Defensa je stigla 11 minuta pre kraja, kada je gol postigao Romero na dodavanje Beniteza.

Domaći su na meču dominirali. Imali su posed lopte preko 65 posto, uputili čak 11 šuteva ka golu rivala, od kojih je sedam išlo u okvir, ali nisu uspeli da steknu ni minimalnu prednost uoči revanša.

U Kolumbiji je takođe viđena ofanziva domaće ekipe. Junior je do vođstva stigao u 44. minutu. Pogodio je Cetre na dodavanje Fuentesa. Kalera je bila bolji rival na startu drugog dela I to su krunisali gol Rodrigeza za izjednačenje. Pobedu domaćinima je šest minuta pre isteka 90. minuta doneo Borha posle još jedne asistencije Fuentesa.

Revanš mečevi su na programu za sedam dana, kada će biti poznato koje dve ekipe će izboriti mesto u četvrtfinalu u drugom po snazi takmičenju u Južnoj Americi.