Azijska Liga šampiona: Peking u osmini finala

Fudbal ostalo 27. nov. 202016:05 > 16:16
REUTERS/Ibraheem Al Omari

Fudbaleri Pekinga već posle četiri odigrana kola u grupnoj fazi Azijske Lige šampiona, obezbedili su mesto u osmini finala. Tim iz glavnog grada Kine u "mehuru" u Dohi je savladao Melburn Viktori 2:0 i ima maksimalnih 12 bodova u „E“ grupi.

Kinezi su sve rešili u prvom poluvremenu. Prvo je u devetom minutu pogodio Viera, a konačan rezultat je postavio  Žang Juning u 35. minutu. Imao je Peking u nastavku nekoliko prilika i da ostvari ubedljiviji trijumf, ali je ostalo 0:2.

Pitanje druge ekipe, koja će iz ove grupe u nokaut fazu je i dalje otvoreno. Tajlandski Čiangrai je u samom finišu savladao Seul 2:1. Meč je rešio Bil, golom u 89. minutu. Isti igrač je domaćine doveo u vođstvo u 40. minutu, a izjednačio je Park u 59. Park je u 53. minutu promašio penal za tim iz glavnog grada Južne Koreje.

Sada Peking ima 12, Seul 6, a Melburn i Čiangraji po tri boda.

Zanimljivo je bilo i u grupi F. Južnokorejski Ulsan je u samom finišu slomio otpor australijskog Perta. Golove su postigli Kim u 87. i Negao u 89. minutu. Vredna tri boda osvojio je Tokio pobedom protiv Šangaj Šenhue. Pogodili su Leandro u 61. i Abe u 82. minutu, a poraz je ublažio Moreno u 86. minutu.

Ulsan ima 10 bodova, Tokio 7, Šangaj 6, dok je Pert bez bodova.