Belorusija: Šahtjor, Antić i Ivanović do titule u 93!

Fudbal ostalo 28. nov 202013:50 > 13:51
Print screen/SK

U jednoj od najuzbudljivijih sezona u Belorusiji u poslednjoj deceniji fudbaleri Šahtjora iz Soligorska osvojili su titulu prvaka posle dramatične završnice u poslednjem 30. kolu nacionalnog šampionata.

U trci za titulu bili su fudbaleri Šahtjora i Bate Borisova. Ekipa iz Soligorska je posle velike drama na kraju uspešno obavila zadatak golovima u sudijskoj nadoknadi vremena dok ekipa iz Borisova nije uspela da trijumfuje na gostovanju Dinamu.

Povezano

Fudbaleri Šahtjora uspeli su da pobede na svom terenu ekipu Minska sa 4:2 iako su dva puta gubili golovima Gleba Žerdeva u 18. i Antona Šramčenka u 52. minutu.

Juri Kendiš u 24. i Rus Artem Arkhipov u 72. minutu uspeli su da izjednače rezultat, da bi gol vredan titule postigao Roman Begunov u trećem minutu sudijske nadoknade vremena!

Prethodno je crveni karton dobio fudbaler gostiju Sergej Sazončuk u 85. minutu. Potvrdu na trijumf doneo je Artem Arkhipov svojim drugim golom u 98. minutu.

Treba reći da su veliki dopinos u drugoj tituli Šahtjora u istoriji kluba imali srpski internacionalci Nikola Antić i Igor Ivanović.

Istovremeno, fudbaleri Bate Borisova razočarali su svoje navijače na gostovanju Dinamu u Minsku – 0:0. Nisu uspeli da pobede, čak ni da stvore ozbiljniju prilku, a tokom meča bili su na velikim iskušenjima pošto je domaći tim promašio penal sredinom prvog poluvremena.

Tužni su posle utakmice u Minsku bili fudbaleri Bate Borisova među kojima i Nemanja Milić, Aleksandar i Jakov Filipović, Bojan Nastić, kao i Boris Kopitović i Bojan Dubajić, koji nisu igrali na ovoj utakmici.

U ekipi Dinama iz Minska igrao je Dominik Dinga.

Rezultati poslednjeg 30. Kola: Šahtjor Soligorsk – Minsk 4:2 Dinamo Minsk – Bate Borisov 0:0, Dinamo Best – Neman 3:1, Isloč – Gorodeja 2:2, Vitebsk – Torpedo Žodino 2:3, Belšina – Ruh Brest 3:7, Slavija – Energetik 2:1, Sluck – Smoleviči odloženo.

Tabela: Šahtjor Soligorsk 59, Bate 58, Torpedo 56, Dinamo Brest 54, Neman 53, Dinamo Minsk 52…