Leon okrenuo Pueblu za polufinale, Gvadalahara sigurna

Leopoldo Smith/Getty Images

Fudbaleri Leona plasirali su se u polufinale plej-ofa meksičkog prvenstva, pošto su na svom terenu savladali Pueblu 2:0.

Leon je slavio ukupnim rezultatom 3:2, pošto je Puebla dobila prvu utakmicu 2:1.

Domaći su poveli već u petom minutu, posle autogola Perga. U 30. je bilo 2:0 – u strelce se upisao Mena Delgado.

Od 52. minuta Puebla je imala i igrača manje, pošto je direktan crveni karton dobio Koral, pa nije mogla da zapreti domaćinu do kraja.

Leon će u polufinalu igrati protiv pobednika dvomeča Krus Asul – Tigres.

Mesto među najbolja četiri tima prvenstva obezbedila je i Gvadalahara, koja je u revanšu četvrtfinala savladala u gostima Klub Ameriku 2:1.

Gvadalahara je slavila ukupnim rezultatom 3:1, pošto je prethodno pobedila na svom terenu 1:0.

Gosti su poveli preko Kalderona u 31. minutu. Isti igrač je povećao na 2:0 u 72. Počasni gol za Klub Ameriku postigao je Martin u 75.

Gvadalahara će u polufinalu igrati sa pobednikom duela UNAM – Paćuka.