Paulista: Korintijans skinuo Santos sa trona

Fudbaleri Korintijansa osvojili su šampionat Paulista (države Sao Paulo), nakon što su u dvomeču bili bolji od Santosa.

Korintijans je uspeo da ostane neporažen u revanšu na „Vila Belmiru“ (1:1), te zahvaljujući pobedi kod kuće sa 2:1 osvojio titulu.

Tako je okončana trogodišnja dominacija Santosa u Sao Paulu koji je poveo u revanšu golom Sisera u 26. minutu. Međutim, samo dva minuta kasnije Danilo je izjednačio, i kako se ispostavili doneo titulu gostima.

Korintijans je kao petoplasirani tim šampionata nakon eliminacije najboljeg tima regularnog dela lige Sao Paula, skinuo sa trona i dominantni Santos.

Navijači Santosa potrudili su se da atmosfera bude zapaljiva dobro pre početka meča. Nije ni počeo, a već je imalo o čemu da se priča.

Domaći fanovi žestoko su se sukobili sa policijom, koja je u pokušaju da spreči paljenje zastave protivničkog tima samo zakomplikovala situaciju na stadionu. Sa jedne strane letele su cigle, stolice, pa čak i stolovi iz obližnjeg bara.

Brojčano inferiorna policija uzvratila je upotrebom suzavca, ali i gumenih metaka. Bilo je povređenih, kao i uhapšenih navijača Santosa. Bio je to drugi veliki navijački incident u Brazilu koji se uveliko priprema za organizaciju Svetskog prvenstva u fudbalu 2014. godine.

Jedan od stadiona koji će služiti nacionalnim timovima za pripreme tokom turnira upravo je Belmiro. Santos je na njemu trebalo da nadoknadi zaostatak od 2:1 iz prvog meča protiv Korintijansa.

Posle 26. minuta igre domačin je stigao do željene prednosti. Nejmar je izveo slobodan udarac, a Sisero je pogodio iz neposredne blizine.

Opijeni vođstvom igrači domaćeg tima zaboravili su koliko protivnik može biti opasan. Nije prošlo ni dva minuta I na to ih je podsetio Danilo koji gostima donosi izjednačenje.

Isti igrač mogao je da reši pitanje dvomeča u završnici prvog poluvremena, ali je pogodio okvir gola. Santos je u nastavku imao veći posed lopte, ali je Korintijans pretio.

Posle nešto više od jednog časa igre Romarinjo je pobegao odbrani domaćina, ali gosti ponovo nisu imali sreće.

Santos je do kraja sve karte bacio na napad, Durval je postigao gol koji je poništen zbog ofsajda i posle šest minuta sudijske nadoknade slavlje gostujućih navijača i igrača je moglo da počne.

Ukupnim rezultaom 3:2 Korintijans je osvojio šampionat države Paulita. Timu iz Sao Paola to je 27. titula, prva od 2009. godine.

Author: AK, B92