Belgijanci raspucani pred Srbiju

Reprezentaciju Srbije narednog petka očekuje duel kvalifikacija za Svetsko prvenstvo protiv Belgije, a sudeći prema poslednjoj proveri izabranika Marka Vilmotsa, „crveniđavoli“ u odličnoj formi dočekuju utakmicu sa „orlovima“. Belgija je u Klivlendu savladala domaćina sa4:2(1:1).

Gosti su poveli već u šestom minutu golom Kevina Miraljasa, „jenkiji“ su izjednačili u 22. preko Džifa Kamerona, a u nastavku meča viđena je goleada.

U periodu od 56. do 71. minuta „crveniđavoli“ su tri puta tresli mrežu golmana Tima Hauarda. Prvo je pogodio Kristijan Benteke, Maruan Felaini je u 64. minutu poveđao vođstvo, da bi seriju zaključio novim pogotkom Benteke. Poraz Amerikanaca ublažio je Klint Dempsi u 80. minutu iz penala.

Mark Vilmots ukazao je priliku u Klivlendu sledećim igračima: Minjole – Aldervereld, Kompani, Vermalen, Vertongen – Felaini, Dembele – De Brujne, Defur, Miraljas – Lukaku. Priliku su dobili i Pokonjoli, Benteke, Mertens, Žile, Simons i Torgan Azar. Problem za Belgijance mogle bi da budu povrede Tomasa Vermalena i Muse Dembelea koji su napustili igru u finišu prvog poluvremena zbog povreda.

(Foto: Beta/AP/Tony Dejak)

Author: Sportal.rs