KUP NEMAČKE: Trećeligaš eliminisao Šalke!

Za najveće iznenađenje prvog kola nemačkog kupa pobrinuo se trećeligaš Dinamo Drezeden, koji je pobedio favorizavnog Bundesligaša Šalke rezultatom 2:1 i eliminisao tim iz Gelzenkirhena iz daljeg takmičenja.

Pred skoro 30.000 navijača u Drezdenu, domaći tim je poveo iz penala koji je sigurno izveo Džastin Eilers u 25. minutu, pošto je Felipe Santana srušio u kaznenom prostoru Luku Dirholca.

Kada je Tekšeira u 50. minutu postigao efektan gol i udvostručio vođstvo domaćeg tima, moglo je da se nasluti već tada šta se sprema ekipi iz Gelzenkirhena, koja je do tada bezidejno delovala na polovini rivala.

Ulaskom člana šampionske postave Nemačke sa Mundijala Žulijana Drakslera, Šalke je postao ubojitiji i to mu se isplatilo u 78. minutu kada je Žoel Matip prepolovio vođstvo Drezdena.

Ipak, gosti do kraja meča nisu uspeli da postignu još jedan gol i domognu se produžetaka, pa su tako neslavno završili takmičenje koje su osvajali pet puta.