Gold kup: očekivano finale

Fudbaleri Meksika su se propisno namučili u polufinalu Gold Kupa. „Sombrerosima“ nije bilo dovoljno regularnih 90 minuta da postignu pogodak protiv Hondurasa, pa su tek posle produžetaka slavili (2:0).

Prvi pogodak za Meksikance delo je rezerviste Hesusa Alda De Nigrisa. Napadač koji je za Monterej u protekloj sezoni na 33 nasupta postigao 11 golova, savladao je Valjadaresa u 93. minutu. Samo šest minuta kasnije Havijer Ernandez postiže gol za konačnih 2:0.

Do kraja susreta Honduras je ostao sa igračem manje, jer je za sedam minuta Espinoza zaradio dva žuta kartona.

U drugom meču Sjedninjene Američke Države su savladale Panamu (1:0). Ekipa koju sa klupe predvodi bivši fudbaler zagrebačkog Dinama Herman Medford dobro se držala u meču sa „jenkijima“, međutim, sjajni Klint Dempsi je iskoristio asistenciju Lendona Donovana i u 78. minutu doneo veliku radost fanovima prisutnim na stadionu u Hjustonu.

U finalu ćemo tako imati priliku da vidimo dve najbolje ekipe iz Severne Amerike i duel koji je za njih svakako više od igre. Ove dve selekcije susrele su se do sada 58 puta, a „sombrerosi“ imaju 32 pobede. Poslednji meč dva tima odigran je u Meksiko pak, i Ameri su slavili 2:1. Bilo je to u avgustu 2009. godine.  Najveća pobeda nekog tima viđena je davne 1949. godine, kada su Meksikanci slavili sa čak 6:0.