Superliga: Remi Metalca i Voždovca

Ekipe Metalca i Voždovca remizirale su 1:1 u prvom meču šestog kola Superlige Srbije.

Beogradski tim je poveo u Gornjem Milanovcu golom Predraga Sikimića u 26. minutu, posle povratne lopte Riste Ristovića sa leve strane.

Domaćin je u finišu prvog poluvremena pogodio prečku preko Luke Merdovića, da bi pola sata pre kraja stiglo izjednačenje pogotkom Vladimira Otaševića glavom, posle centaršuta Nemanje Mladenovića sa desne strane.

Gosti su u završnici imali dobre prilike preko Mašovića i Sikimića za pobedu, ali je ostalo 1:1.

Metalac nakon šest odigranih utakmica zauzima 11. mesto sa šest bodova, dok je Voždovac na 13. mestu sa pet.

Lider šampionata, ekipa Javora, će u Ivanjici dočekati OFK Beograd sutra od 17 sati, Crvena zvezda gostovaće u istom terminu u Surdulici ekipi Radnika, dok će Mladost u Lučanima ugostiti Borac.

Od 19 sati Čukarički će se na Banovom brdu sastati sa Radničkim iz Niša, a u Novom Pazaru sastaju se istoimeni klub iz tog grada i Spartak.
Utakmice Jagodina – Vojvodina i Partizan – Rad odloženu su za 9. septembar.