Adamović vodi Dinamo u Ligu Evrope

Odigrane su prve tri utakmice plej-ofa za plasman u grupnu fazu Lige Evrope.Beloruski Dinamo iz Minska, trenera Vuka Rašovića, na svom terenu pobedio je Salcburg sa 2:0 i stekao zavidnu prednost pred revanš u Austriji. Odličan je bio srpski internacionalac Nenad Adamović, koji je prvo u 57. minutu asistirao Rasadniku za vođstvo Dinama, a u 93. postavio konačan rezultat.Gabel i Panatinaikos su u Azerbejdžanu igrali bez golova, dok je najinteresantnije bilo u Rumuniji.Astra je u 13. minutu gubila sa 2:0, ali su do poluvremena ne samo izjednačili već i preokrenuli na 3:2 što je bio i konačan rezultat.Večeras je na programu još 20 utakmica, a revanši su za nedelju dana.PLEJ-OFAstra – AZ Alkmar 3:2Dinamo Minsk – Salcburg 2:0Gabala – Panatinaikos 0:0VečerasAjaks – JablonecKrasnodar – HelsinkiLiberec – Hajduk SplitMolde – StandardPAOK – BrondbiSpartak – TunZorja – LegijaMilsami – Sent EtjenAtromitos – FenerbahčeRabotnički – RubinSteaua – RozenborgJang Bojs – KarabagŽilina – Atletik B.Altač – BelenenšešBordo – AlmatiOd Grenland – Borusidja DortmundPlzen – VojvodinaLeh – VideotonSautempton – Midtjiland