AEK na koti dva

Oliveira AEK
REUTERS/Alkis Konstantinidis

Pobedom nad Atromitosom (2:1), u 17. kolu grčkog šampionata, AEK se osamio na drugom mestu.

Žuto-crni su se dugo mučili na putu do tri boda. Oliveira je tek sredinom drugog poluvremena, sa bela tačke, otvorio bravu Atromitosa. Livaja je u 73. minutu overio trijumf izabranika španskog stručnjaka Manuela Himeneza. Gosti su imali snage za počasni pogodak, dva minuta pre isteka 90. sa bele tačke precizan je bio nekadašnji grčki reprezentativac Lazaros Hristodulopulos. Za AEK nije igrao Nenad Krstičić.

Trećim uzastopnim trijumfom Panatinaikos se vinuo u vrh tabele. U jednom od najinteresantnijih mečeva kola pobedio je Aris u Solunu sa 1:0. Odlučio je pogodak Kampecisa u devetom minutu.

Lider Olimpijakos, istovetnim rezultatom (1:0), pobedio je kao domaćin Janjinu. Mučili su se crveno-beli, Valbuena sredinom prvog poluvremena nije iskoristio jedanaesterac, da bi Koka, u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, na asistenciju Fortunisa, doneo tri boda atinskom timu. Srpski reprezentativac Lazar Ranđelović nije igrao za Olimpijakos.

PAOK, sa igračem više od 26. minuta, tek posle odmora, „slomio“ je OFI na Kritu (3:0). Za solunski tim, čiju mrežu je svih 90 minuta čuvao Živko Živković, golove su postigli Colis (48), Varela (53) i Krmenčik (67). U crno-belom timu nije bilo Andrije Živkovića.

Duel Volosa i Lamije završen je bez pobednika (1:1). Sve je stalo u nepun minut – domaći tim poveo je preko Duvikasa u 51, izjednačio je Beharano u 52. Krilni napadač Lamije, Miloš Deletić, isključen je u 68. minutu, ofanzivac Lazar Romanić isključen je u 90.

Olimpijakos je prvi sa 45 bodova, slede AEK (36), PAOK (35), Aris (33), Panatinaikos (28). Sedmi Atromitos ima 21 poen, osmi Volos 20, deveti OFI 19, jedanaesta Janjina 15, poslednja Lamija, u konkurenciji 14 ekipa, šest.