AEK protiv fenjeraša može i sa igračem manje

Nenad Krstičić AEK
Print screen SK

U poslednjoj utakmici 16. kola Superlige Grčke ekipa AEK-a je kao gost savladala Lamiju 1:0.

Jedini gol postigao je iskusni napadač atinskih žuto-crnih 30-godišnji Iranac Karim Ansarifard još u devetom minutu.

Bio je to njegov osmi pogodak u sezoni za treće mesto na listi strelaca.

AEK je skoro čitavo drugo poluvreme imao igrača manje, jer je u 53. minutu crveni karton dobio Argentinac Emanuel Insue, ali poslednjeplasirani tim na tabeli nije uspeo da iskoristi brojčanu prednost da bar stigne do izjednačenja na svom terenu.

U startnoj postavi Lamije bio je Lazar Romanić (zamenjen u 63. minutu), dok je Miloš Deletić ušao u igru u drugom poluvremenu. Zanimljivo je da je Deletić zvanično igrač AEK-a na pozajmici u Lamiji.

U drugih 45 minuta za AEK su zaigrali i Nenad Krstičić i Marko Livaja (zamenio Muamera Tankovića).

AEK zauzima četvrto mesto na tabeli sa 30 bodova, jednim manje od trećeplasiranog PAOK-a, dok je Lamija poslednja sa samo pet bodova.