AFC: Autogol Đokića, drugi poraz Ilića, Gomis se upisao

Fudbal ostalo 19. apr. 20210:11 > 0:13
Print screen

Fudbaleri Esteglala ostvarili su i drugu pobedu u Azijskoj Ligi šampiona i posle dva kola jedini su tim uz Persepolis koji ima maksimalan učinak.

Ekipa iz Irana je u grupi C u Džedi savladala Al Šortu srpskog trenera Aleksandra Ilića rezultatom 3:0, a posao im je bio olakšan jer tim iz Iraka već od 11. minuta igrao bez isključenog Kadima.

Esteglal je poveo u 44. minutu pogotkom Naderija, a u nastvaku su se u strelce upisali još Esmaeli u 55. i Diabate u 65. minutu.

U drugoj utakmici ove grupe saudijski Al Ahli i Al-Duhail iz Katara su podelili bodove – 1:1. Olunga je u 53. minutu doneo prednost ekipi Sabrija Lamupija, a bod Al Ahliju u nadoknadi obezbedio je Al Soma.

Esteglal je lider grupe C sa šest bodova, Al-Duhail ima četiri, Al Ahli jedan, a Al Šorta je bez bodova.

Tadžikistanski Istilol je je u grupi A u Rijadu savladao AGMK iz Uzbekistana 3:2. Istilol je na poluvremenu vodio autogolom srpskog internacionalca Jovana Đokića, Džahalilov je u 55. duplirao prednost svog tima, a nadu AGMK da moće da izbegne poraz vratio je Polvonov samo dva minuta kasnije.

Rahimov je u 80. minutu postigao i treći pogodak za Istilol, a Polvonov je u 90. postavio konačnih 3:2.

Al-Hilal iz Sudijske Arabije je sa 2:0 bio bolji od Šabab Al-Ahlija iz Ujedinjenih Arapskih Emirata pogocima Gomisa u 14. i Karilja u 28. minutu.

Mečeve AFC pratite na kanalima Sport Kluba.