AFC: Branilac titule Ulsan poslednji polufinalista LŠ Azije

Ulsan Hyundai's Valeri Qazaishvili scores his side's first goal against Jeonbuk Hyundai Motors during their quarter final soccer match for the AFC Champions League at the Jeonju World Cup Stadium in Jeonju, South Korea,
AP Photo/Lee Jin-man

Fudbaleri Ulsan Hjundaija poslednji su polufinalisti Lige šampiona Azije pošto su posle velike borbe uspeli da kao gosti pobede tim Đenbuk Motorsa 3:2.

Liga šampiona Azije

Četvrtfinalni duel dve južnokorejske ekipe obeležila je dominatna igra šampiona Azije i upornost domaćina, koji je dva puta jurio prednost Ulsana da bi na kraju pobednik bio odlučen u produžecima.

Nakon 90 minuta rezultat je bio nerešen 2:2. Ulsan Hjundai je vodio golovima Gruzina Kazaišvilija u 13. i Ju Il-loka u 45. minutu, ali su domaći igrači uspevali da izjednače rezultat, najpre preko Han Kjo-Vona u 39, zatim i Japanca Takahire Kunimota u 48. minutu.

Konačan rezultat 2:3 i pobedu prošlogodišnjem osvajaču Lige šampiona Azije doneo je Lin Dong-Leong u 101. minutu.

Ulsan Hjundai se u polufinalu Lige šampiona Azije pridružio još jednom južnokorejskom klubu Pohang Stilersu, koji je nešto ranije u nedelju ubedljivo pobedi japansku Nagoju sa 3:0. Drugi polufinalni par čine ekipe iz Saudijske Arabije, Al Nasr i Al Hilal, koje su se dan ranije takođe na ubedljiv način kvalifikovale za Top 4.