AFC: Đokićev AGMK iznenadio bogate Saudijce, 7+ u Džedi

Ostale lige - Fudbal 16. apr 20210:10 > 11:03 0 komentara
Print screen

U četvrtak su odigrani mečevi prvog kola Azijske Lige šampiona u grupama A i C, a iznenađenje je priredila ekipa AGMK iz Uzbenistana koja je u Rijadu odigrala 2:2 sa domaćim Al-Hilalom. U drugoj utakmici grupe A tadžinisztanski Istilol i Šabab Al-Ahli iz Dubaija odigrali su bez golova.

U grupi C katarski Al-Duhail je u Džedi bio bolji od Al Šorta iz Iraka 2:0, dok je Esteglal na istom stadionu u Saudijskoj Arabiji bio ubedljiv protiv domaćeg Al Ahlila 5:2.

Al-Hilal, trostruku šampion Azije, nije uspeo da opravda ulogu velikog favorita protiv debitanta u takmičenju. Ekipa AGMK povela je u 11. minutu golom Polvonova, ali je saudijska ekipa do odlaska na odmor uspela da prekrene pogocima Rahmanova (autogol) u 27. i nekadašnjeg igrača Atletiko Madrida Lusijana Vieta u 37. minutu.

Konačan rezultat postavio je rezervista Šahmedov u 70. minutu. Ceo meč za tim iz Almalika odigrao je srpski internacionalac Jovan Đokić.

Al-Duhail francuskog trenera Sabrija Lamušija do pobede protiv Al Šorta 2:0 došao je golovima Kadima u 36. (autogol) i Žuniora u 53. minutu.

U poslednjem meču dana zablistao je Esteglal koji je četiri od pet pogodaka postigao od 54. do 88. minuta.

Iranski tim poveo je golom Esmaeilija u 5. minutu, a Al Soma je izjednačio u 27. U nastavku utakmice strelci za Esteglal bili su još Naderi, Gajedi (dva) i Diabate, dok je Al Soma u 79. minutu drugim pogotkom samo ublažio poraz svog tima.

Mečeve Azijske Lige šampiona gledajte na kanalima Sport Kluba.