AFC: Gol Inijeste, Kobe i Suvon u četvrtfinalu

Ostale lige - Fudbal 7. dec 202017:54 > 17:55 0 komentara
andresinijesta
Photo by Mohamed Farag/Getty Images

Fudbaleri Kobea i Suvona čine poslednji četvrtfinalni par Azijske lige šampiona.

Kobe je bio bolji od Šangaja SIPG 2:0 – prvi gol delo je Andresa Inijeste u 31. minutu, na asistenciju Jamagučija i posle jako loše reakcije golmana Čena, da bi konačni rezultat postavio Niši u 50. minutu.

Mnogo uzbudljivije bilo je u duelu Suvona i Jokohama Marinosa, a korejska ekipa slavila je sa 3:2.

Japanski tim poveo je rano golom Erika, izjednačio je Kim Tae-Hvan u 57, da bi još dva gola za Suvon upisali Kim Min-Vo i Han-Suk Jong. U petom minutu nadoknade Onaivu je postavio konačni rezultat.

Već je poznat jedan finalista AFC, to je Persepolis, a osim Suvon – Kobe, drugi četvrtfinalni par u donjem delu žreba jeste Peking – Ulsan.