AFC LŠ: Japanci bolji od igrača iz Srbije, Crne Gore i BiH

Ostale lige - Fudbal 25. jun 202121:12 > 21:14 0 komentara
Tampines Rovers Zehrudin Mehmedović left, and Gamba Osaka' Genta Miura
AP Photo/Anvar Ilyasov (Zehrudin Mehmedović i Genta Miura)

U petak su odigrane četiri utakmice grupne faze Lige šampiona Azije. Pobede su ostvarile japanske ekipe Nagoja i Gamba, Johor Darul iz Malezije i južnokorejski Jeonbuk Motors.

Povezane vesti

Nagoja je u okviru drugog kola grupe G savladala u Bankoku južnokorejsku ekipi Pohang Stilers rezultatom 3:0.

Japanski tim je u vođstvo doveo Kakitani u 34, a onda je rezervni fudbaler Brazilac Mateus u drugom poluvremenu postigao još dva gola – u 65. iz penala i u 82. minutu.

Pohang je od 64. minuta imao igrača manje jer je crveni karton dobio Kvang-Hoon. Za tim iz Južne Koreje u prvom poluvremenu je igrao internacionalac iz BiH, Mostarac Mario Kvesić.

U istoj grupi je Johor Darul bio bolji od tajlandskog Račaburija – 1:0. Gol za tri boda postigao je Argentinac Leandro Velaskez. Prethodno Brazilac Bergson nije iskoristio penal u 29. minutu.

U ovoj grupu posle drugog kola Nagoja ima maksimalnih šest bodova. Johor i Pohang imaju po tri, dok je Račaburi bez bodova.

U grupi H u okviru prvog kola Gamba je u Taškentu savladala Tampines Rovers iz Singapura sa 2:0. Golove su postigli Brazilci Patrik u 26. i Leandro Pereira u 88. minutu.

Za ekipu iz Singapura igrali su nekadašnji omladinski reprezentativac Srbije i fudbaler Čukaričkog Zehrudin Mehmedović i Crnogorci Bošnjak i Kopitović.

U istoj grupi takođe u Taškentu, Jeonbuk Motors je pobedio tajlandski Čiangrai Junajted sa 2:1. Vodio je sa 2:1 golovima Seung-Gija u 36. i Brazilca Gustava iz penala u 52, da bi poraz tajlanđana ublažio mladi Punja u 68. minutu.