AFC LŠ: Jeonbuk Motors ubedljiv i na kraju grupne faze

Ostale lige - Fudbal 10. jul 202119:27 > 19:30 0 komentara
Gustavo of Jeonbuk Hyundai Motors
Photo by /Xinhua (Gustavo Jeonbuk)

Fudbaleri južnokorejskog Jeonbuk Motorsa takmičenje u grupnoj fazi Lige šampiona Azije završili su sa pet pobeda i jednim remijem.

Jeonbuk je još pre nekoliko dana pobedom nad tajlandskim Čijangraijem (3:1) obezbedio prvo mesto Grupe H. Sad je to potvrdio trijumfom nad drugoplasrianom Gambom iz Osake rezultatom 2:1.

Golove su postigli Brazilac Gustavo u 6. iz penala i Modou Barou iz Gambije u 88. minutu za Jeonbuk, a Brazilac Patrik u 53. minutu za Gambu.

Tim iz Japana je eventualnom pobedom imao šansu da prođe u nokaut fazu kao najbolji drugoplasirani tim, međutim, nakon ovog poraza je definitivno završio takmičenje u Ligi šampiona Azije.

U drugom meču grupe H Čijangrai Junajted bio je ubedljiv 3:0 protiv Tampinesa iz Singapura, koji je završio takmičenje bez ijednog osvojenog boda. Za poraženi tim igrali su srpski internacionalac Zehrudin Mehmedović i Crnogorci Armin Bošnjak i Boris Kopitović.

Konačan plasman grupe H: Jeonbuk Motors 16, Gamba Osaka 9, Čijangrai Junajteed 8, Tempines 0.

Jeonbuk Motos bi u nokaut fazi trebalo da igra protiv drugopladiranog tima u Grupi F, a kolo pre kraja tu poziciju zauzima tajlandski Patum Junajted.