AFC: Persepolis i Al Nasr u osmini finala

Ostale lige - Fudbal 29. apr 202122:17 0 komentara
Mohamed Farag/Getty Images

Fudbaleri Persepolisa bili su dominantni od starta takmičenja u okviru grupe E, i na kraju završavaju kao prvi na tabeli sa učinkom od pet pobeda i samo jednog poraza.

U poslednjem kolu ubedljivo su savladali katarski Al Rajan, najveće razočarenje kompletne grupne faze. Iranski šampion do vođstva je došao već u 27. minutu golom Šahrijara.

Samo šest minuta kasnije, prednost je duplirao Pahlevan. Nadu katarskom timu vratio je Joan Boli na početku drugog poluvremena. Međutim, Kanani je već u 68. minutu vratio dva gola prednosti prošlosezonskom vicešampionu Azije.

Boli je svojim drugim golom na meču pokušao da ugrozi trijumf Iranaca, ali je sve nade oko pobednika otklonio Alekasir samo minut kasnije. Ekipa Lorana Blana završila je kao poslednjeplasirana u grupi E sa samo dva osvojena boda osvojena u duelima protiv indijske Goe.

U drugom meču ove grupe Al Vahda je savladala indijskog predstavnika rezultatom 2:0 i tako izborila plasman u osminu finala kao jedna od najbolje drugoplasiranih ekipa. Golove su postigli Kirbin i Menhali.

U direktnom okršaju za prvo mesto grupe D, fudbaleri Al Nasra savladali su Al Sad rezultatom 2:1 i tako preskočili katarski tim na tabeli i izborili direktan plasman u osminu finala.

Hamdalah je u 33. minutu pogodio za vođstvo Al Nasra. Na 2:0 povisio je Al Amri u 75. minutu. Nadu Katarcima vratio je Santi Kasorla pogotkom sa bele tačke u finišu meča, ali je to na kraju bilo nedovoljno da se izbegne poraz. U drugom meču ove grupe, Al Vehdat je minimalnim rezultatom savladao Folad.

Ćavijev tim sada čeka rasplet u ostalim grupama kako bi možda obezbedio prolaz dalje.

Al Šardža je uprkos porazu od Traktora od 2:0 ostala na prvom mestu grupe B, dok je Pahtakor ostvario pirovu pobedu nad Al Džavijom.