AIK prati Malme, pri vrhu i Milojevićev Hamarbi

švedska fudbalska lopta zastavica
shutterstock.com/By Vanatchanan

Fudbaleri AIK pobedili su Varbergs na strani 1:0 u 28. kolu Alsvenskana i nastavili poteru za vodećim Malmeom.

Ekipa iz Stokholma na trećem mestu ima 53 boda, poput drugoplasiranog Jurgordena (meč manje), dok je aktuelni prvak lider sa 55. Varbergs je na 10. poziciji sa 34 poena.

Meč u Varbergu rešio je Nabil Bauji golom u 62. minutu na asistenciju Erika Otijenea.

Tik iza AIK nalazi se Elfsborg sa 52 boda, posle slavlja nad Halmštadom na gostovanju 1:0. Trijumf gostima doneo je Ondrejka u 90+4. minutu, a domaćin je prethodno u 63. promašio penal preko Krona.

U vrhu tabele nalazi se i Hamarbi, srpskog trenera Miloša Milojevića, koji zauzima peto mesto sa 49 bodova.

Hamarbi je u ovoj rundi pobedio Degerfors na strani 4:1. Paulsen u 19, Selmani u 33, Paulinjo u 56. i udvigson u 77. pogađali su mrežu Degerforsa za koji je počasni gol dao Edvardsen u 89. minutu.

U poslednjem meču dana, Sirijus i Geteborg su remizirali 3:3.