ALŠ: Preokret Persepolisa, tri boda za Al Nasr

Mohamed Farag/Getty Images

Iranski Persepolis savladao je Al Rajan iz Katara 3:1 na gostujućem terenu u drugom kolu grupne faze Azijske lige šampiona.

Domaćini, koje sa klupe vodi Loran Blan, poveli su u prvom poluvremenu golom Aladramija u 18. minutu. Međutim, sve dobro što su uradili u prvom poluvremenu, prosuli su u 12 minuta drugog dela. Iranci su preko Kamjabinija i dva puta Moganolua stigli do trijumfa.

Istim rezultatom, ali kod kuće saudijski Al Nasr je bio bolji od katarskog Al Sada. Hamdalah je iz penala doneo prednost Al Nasru u 37. minutu. Iskusni Španac Kazorla doneo je izjednačenje timu, čiji je trener čuveni Španac Ćavi. Ipak u finišu preko Al Sulajema i Al Ganam, Saudijci stižu do tri vredna boda.

Odličan dan za iranske timove zaokružio je Folad pobedom protiv Al Vedata iz Jordana 1:0. Gol odluke iz penala dao je Lusijano Cimba u 44. minutu. Tri preostala meča u subotu završena su rezultatom 0:0. Snage su odmerili Al Vahda (UAE) i Goa (Indija), Al Javija (Irak) i Pahtakor (Uzbekistan) i Traktor (Iran) i Al Šarja (UAE).