ALŠ: Suvon u osmini finala

REUTERS/Ibraheem Al Omari

Suvon je izborio mesto u osmini finala Azijske lige šampione. Tim iz Južne Koreje je u „mehuru“ u Dohi savladao Kobe i kao drugi iz grupe "G"zajedno sa japanskim timom prošao u nokaut fazu.

Do prve, ali zlata vredne pobede u grupnoj fazi, Suvon je došao u drugom poluvremenu.  Mrežu Kobea prvo je pogodio Kim Gun He u 49. minutu, a trijumf je 19 minuta kasnije overio Lim Sang Hjub. Japanski tim je dominirao, imao posed preko 60 posto, ali nije uspeo da postigne gol.

povezane vesti

Na kraju je Kobe prošao kao prvi iz grupe sa šest bodova. Suvon ima pet, kao i favorizovani Gvangžu Evergrande, ali su Južnokorejci završili kao drugi u grupi zahvaljujući golu u gostima, pošto su međusobni susreti ova dva tima završeni rezultatom 0:0, odnosno 1:1.

U grupi H sve je bilo poznato pre poslednje runde, jer su među 16 ekipa prolaz obezbedili Jokohama i Šangaj SIPG. Jeonbuk je bio bolji od Šangaja 2:0, dok su Jokohama i Sidnej igrala 1:1. Južnokorejska ekipa slavila je golovima Čo Kju Sunga u 16. i 32. minutu.

I u duelu Jokohame i Sidneja golovi su pali u prvih 45 minuta. Japanci su povedli preko Saneta u 18, a izjednačio je Buhađar u 29. minutu. Miloš Ninković, srpski internacionalac proveo je ceo meč na klupi Sidneja.

Jokohama je prva u grupi sa 13 bodova, Šangaj drugi sa 9, Jeonbuk treći sa 7, a Sidnej četvrti sa 5.