Alsvenskan: AIK sve dalje od vrha, kraj serije Hamarbija

Halmstad
Guliver Image / BB211101KA021

U ponedeljak su se igrala tri meča 26. kola švedskog fudbalskog šampionata – pobede su zabeležile ekipe Geteborga, Halmstada i Mjelbija.

Alsvenskan:

Halmstad je na domaćem teremu rezultatom 1:0 (1:0) pobedio AIK, a jedini gol postigao je 39-godišnji vezista Andrea Johanoson u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu.

Čitav meč na golu poražene ekipe proveo je srpski golman Budimir Janošević, a srpski defanzivac Bojan Radulović u igru je ušao u 69. minutu.

Bio je ovo treći poraz za AIK u poslednja četiri kola i sada su na četvrtom mestu sa 47 bodova, četiri manje u odnosu na lidera Malme. AIK u narednom kolu dočekuje Estersund.

Halmstadu je ovo veoma bitna pobeda jer beži od opasne zone – sada su 12. sa 30 bodova.

Ekipa Mjelbija je na domaćem terenu u Heleviku rezultatom 2:0 (0:0) savladala Hamarbi, pa sada ima 31 poen i zauzima 11. mesto tabele. Hamarbi je ovim porazom okončao seriju od tri pobede i šesti je sa 43 boda.

Strelci za pobednika bili su Španac Karlos Moros u 48. i Mamudo Moro u 90+1. minutu. Za pobednika nije igrao srpski defanzivac Ivan Kričak, koji odrađuje suspenziju zbog crvenog kartona.

IFK Geteborg je rezultatom 1:0 (1:0) bio bolji od Degersa, a jedini gol na meču postigao je Oskar Vilhelmson u 39. minutu. U poraženom timu čitav meč odigrao je nekadašnji ofanzivac Partizana Nikola Đurđić.

Geteborg ima četiri pobede u nizu, sada su osmi sa 34 boda, a naredni rival biće im lider tabele Malme na domaćem terenu.

Alsvenskan pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.