Alsvenskan: Đurđić asistirao, ali Deferforš ipak poražen

Ostale lige - Fudbal 28. okt 202121:39 > 21:42 0 komentara
Đurđić Degerfors Nikola Djurdjic during the football match in the Allsvenskan between Degerfors and AIK
FREDRIK KARLSSON

Fudbaleri Elfsborga pobedili su kao gosti tim Degerforša sa 2:1 u meču 25. kola elitne švedske Alsvenskan lige.

Ovom pobedom ekipa iz Borosa se izjednačila na čelu tabele sa šampionom Malmeom.

Golove za Elfsorg postigli su Veisanen u šestom i Okels u 61. minutu. Domaći Degerforš je smanjio rezultat u 81. minutu golom Edvardsena na asistenciju Nikole Đurđića. Srpski internacionalac je ušao u igri u drugom poluvremenu, ali nije sprečio poraz svog tima.

U četvrtak su odigrana još tri meča. Rezultati: Halmštad – Erebro 1:1, IFK Geteborg – Đurgarden 3:0, Norčeping – Mjelbi 2:2, Degerforš – Elfsborg 1:2.

Predstoji uzbudljiva završnica u borbi za titulu. Na tabeli vode Malme i Elfsborg sa po 48 bodova, prate ih Đurgarden i AIK sa po 47. Sledi hamarbi sa 43. Degerforš je 12. sa 28 bodova.