Alsvenskan: „Srpski“ AIK poražen u Norčepingu

Ostale lige - Fudbal 10. maj 202122:41 > 22:42 0 komentara
fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Norčepinga savladali su AIK sa 2:0 u poslednjoj utakmici petog kola elitne švedske Alsvenskan lige.

Švedska

Domaći tim je do pobede došao u drugom poluvremenu. Strelac oba gola bio je Nigerijac Samuel Adegbenro u 62. i 86. minutu. Drugi pogodak na asistenciju crnogorskog reprezentativca Seada Hakšabanovića.

Na golu gostiju iz Solne stajao je Budimir Janošević, odbranom je komndovao Aleksander Milošević, a u drugom poluvremenu je zaigrao i Bojan Radulović Samouković.

Norčeping je ovom pobedom došao do deset bodova i deobe drugog mesta zajedno sa Malmeom. Prvi je Đurgarden sa 12. AIK je ostao na devet bodova i nalazi se na deobi četvrte i pete pozicije zajedno sa Kalmarom.

Norčeping u sledećem kolu dočekuje ekipu Degerforša, dok AIK u derbiju kola na svom stadionu igra  protiv Malmea.