Alsvenskan: Ubedljivi Elfsborg i Varbergs

švedska fudbalska lopta zastavica
shutterstock.com/By Vanatchanan

Odigrana su poslednja tri susreta 18. kola Alsvenskan lige. Pobede su zabeležili Elfsborg i Varbergs, dok su Mjalbi i AIK odigrali bez golova.

Sjajan meč viđen je u Borasu. Gostujući Haken prvi je došao do gola preko Ekpola u osmom minutu. Ipak, do poluvremena uspeva Elfsborg da izjednači preko Frika u 38. minutu. Novo vođstvo Hakenu donosu Jeremejef u 53. minutu. A onda kreće preokret. Za samo 120 sekundi Frik drugim golom i Larson donose vođstvo domaćinu 3:2, a konačnih 4:2 postavio je Gudjonsen u prvom minutu nadoknade. Elfsborg je i dalje treći sa 36 bodova, jednim manje od vodećeg tandema Đurgorden – AIK.

Važnu pobedu ostvario je Varbergs u gostima protiv Erebra golovima Ađeija, Stanišića i Johansona, iako su već od 24. minuta igrali sa igračem više zbog crvenog kartona Mora. Ovo je četvrta uzastopna pobeda Varbergsa koji je osmi sa 26 bodova, dok je Erebro pretposlednji sa 13.