Amerikanci osvojili Gold kup

Chuck Burton/Getty Images

Golom Majlsa Robinsona u 117. minutu Sjedinjene Američke Države su savladale Meksiko u finalu Gold kupa, koje je odigrano u Las Vegasu.

Iako je ulog bio veliki, igrao se otvoren fudbal. To se posebno odnosi na Meksiko. Napadali su sve vreme u prvih 45 minuta. Imali su čak 12 šuteva, četiri su išla u okvir gola, ali nijedan nije završio u mreži  Amerikanaca.

Tempo je značajno pao u nastavku meča. Oba tima su se više orjentisali na odbranu sopstvenog nego na napad na gol protivničke ekipe. Ostalo je 0:0 i ušlo se u produžetke.

Kada je izgledalo da se neminovno ide ka penalima, pojavio se Robinson. Sjajno je glavom reagovao na centaršut Akoste za veliko slavlje domaćih igrača. Vremena za izjednačenje nije bilo, tako da su Amerikanci preuzeli od Meksikanaca pehar namenjen najboljoj ekipi regiona Severne i Centralne Amerike.