Amerikanci osvojili Ligu nacija

Fudbal ostalo 7. jun 202111:33 > 11:38
Scott Taetsch/Getty Images

Fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkim Država pobedila je Meksiko rezultatom 3:2 i osvojila Ligu nacija.

U finalu koje se igralo u Denveru, Jenkiji su uspeli da dobiju posle produžetaka. Meksiko je povelo već u drugom minutu golom Korone. Međutim, Rejna je u 27. minutu izjednačio. Do sledećeg gola se čekalo sve do 79. minuta kada je Lainez ponovo doveo Meksikance u prednost.

Samo tri minuta kasnije Veston Mekeni je šutirao glavom, a golman Očou nespretnom intervencijom ušao sa loptom u rukama u gol. Regularan deo utakmice završen je rezultatom 2:2 pa je usledilo produženo vreme. Igrao se 114. minut kada je fudbaler Čelsija Kristijan Pulišić postigao gol sa bele tačke.

Deset minuta kasnije iskusni reprezentativac Meksika Guardado uspeo je da promaši penal na radost fudbalera Amerike.