Andrija Živković solo prodorom najavio trijumf PAOK

Fudbal ostalo 15. feb. 202118:39 > 18:57
Andrija Živković PAOK
Print Screen/SK

Dve pobede favorita na gostovanjima u 22. kolu Superlige Grčke: PAS Janjina - PAOK 0:2 i Larisa - AEK 2:4.

PAOK je u Atini mogao mnogo ranije da slomi otpor domaćina, ali je Portugalac Vierinja propusto priliku da u 21. minutu realizuje jedanesterac.

Odlučujući trenutak dogodio se u 56. minutu kad je Andrija Živković posle solo prodora doveo crno-bele iz Soluna u vođstvo. Bio je to treći pogodak u sezoni za nekadašnjeg fudbalera Partizana i lisabonske Benfike.

Šest minuta kasnije novi jedanesterac za goste. Ovog puta precizan je bio austrijski internacionalac Stefan Švab.

Pored Andrije, koji je zamenjen u finišu meča, u pobedničkom timu bio je i njegov prezimenjak, golman Živko Živković.

Živko Živković PAOK

AEK slavio u 90. minutu

Pobedu, mnogo težu, ostvario je i AEK na gostovanju poslednjeplairanoj Larisi. Vodili su žuto-crni posle prvog poluvremena sa 2:0 pogocima Portugalca Nelsona Oliveire. Međutim, u finišu meča Larisa je preko Nikolijasa (70) i Akunje (80) stigla do izjednačenja. Ipak, sva tri boda gostima doneo je rezervni fudbaler Hristos Albanis u 90. minutu! Pobedu je potvrdio Poljak Šumanski četvrtim golom u 97. minutu.

U startnoj postavi Larise bili su golman Vladimir Bajić, Radomir Milosavljević, Nikola Žižić i Marko Nunič, dok su na klupi ostali Nikola Trujić i Uroš Ćosić.

Ovim pobedama PAOK i AEK izjednačili su se sa Arisom na pozicijama dva, tri i četiri sa po 43 boda. Četvrti je Panatinaikos sa 41, dok je ubedljivo prvi Olimpijakos sa 57 bodova.