Fudbal ostalo 22. nov 202110:24 > 10:55
Bafetimbi Gomis
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Posle završenog ligaškog dela počeo je plej-of meksičke Aperture. U mečevima odigranim prethodne noći trijumfovali su Monterej i UNAM.

Klub Univerzidad Nacional (UNAM) pobedio je u gostima Toluku rezultatom 2:1. Pume su od početka bila bolja ekipa na terenu i do vođstva su došli u 16. minutu golom Leonela Lopeza.

Igrao se 50. minut kada je Huan Ignacio Dineno De Kara duplirao prednost. Argentinskom fudbaleru ovo je bio šesti pogodak ove sezone.

Ipak, u 62. minutu sudija Gomez je dosudio penal za domaću ekipu, a precizan sa bele tačke bio je Oskar Ortega. Toluka je do kraja meča napadala, ne bi li došla makar do remija, ali je realizacija izostala.

U drugoj utakmici Monterej je u gostima savladao Kruz Azul rezultatom 4:1. Belo-plavi su od starta bili dominantniji i već u 11. minutu poveli golom Funesa iz penala, da u 27. minutu Meza duplirao prednost.

Pet minuta kasnije viđen je još jedan pogodak sa bele tačke, ali ovaj put je Jotun pogodio za Kruz.

U drugom poluvremenu Moneterej je postigao još dva pogotka, a strelci su bili Funes u 59. i Jansen u 85. minutu.

U ćetvrtfinalu plej-ofa UNAM će se sastati sa Atlasom, dok će Montreal igrati protiv UANL Tigrova.