Bajern na svetskom tronu: Objedinjeno šest trofeja!

Ostale lige - Fudbal 11. feb 202120:53 > 20:58 4 komentara
REUTERS/Ibraheem Al Omari

Fudbaleri minhenskog Bajerna novi su šampioni sveta, pošto su u finalu Svetskog klupskog prvenstva u Kataru savladali meksički Tigres sa 1:0. Bavarci su tako objedinili čak šest različitih trofeja i sada u svom posedu imaju Bundesligu, nemački Kup i Superkup, Ligu šampiona, Superkup Evrope i pehar planetarnog prvaka.

Šampion Evrope je do slavlja nad KONKAKAF osvajačem stigao pogotkom Benžamina Pavara u 59. minutu, ali je vrlo lako mogao da zabeleži izuzetno ubedljivu pobedu, pošto je dominirao od prvog do poslednjeg minuta duela u Al Rajanu.

Imala je ekipa Hansija Flika 19 udaraca ka golu, naspram svega tri Meksikanaca, i pravo je čudo kako nije postigla još neki gol. Najveće zasluge za to idu raspoloženom golmanu Tigresa Nauhelu Gusmanu.

Iskusni Argentinac (35) u nekoliko navrata je fantastično intervenisao, a posebno u 85. minutu, kada je zaustavio snažan udarac Daglasa Koste. Nekoliko trenutaka ranije uspeo je i da skrene šut Korentana Tolisao do stative.

Opasno su Nemci pretili i pre toga – Liroj Sane je pogodio prečku, Serž Gnabri gađao malo iznad, dok je gol Jozue Kimiha iz prvog poluvremena poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao Robert Levandovski.

Slavljem Bajerna nastavljena je dominacija evropskih klubova na Svetskom prvenstvu. Poslednji put kada ekipa sa Starog kontinenta nije postala šampion sveta bilo je pre devet godina. Tada je brazilski Korintijans došao do pehara.