Belgija bolja od Nemačke: De Brujneov čas fudbala u Kelnu

EURO 29. mar 20230:25 0 komentara
Nemačka Belgija (Kevin De Brujne i Florijan Vitc) Belgium's Kevin De Bruyne in action with Germany's Florian Wirtz International Friendly - Germany v Belgium
REUTERS/Wolfgang Rattay (Kevin De Brujne i Florijan Vitc)

Fudbalska reprezentacija Belgije pobedila je kao gost selekciju Nemačke u prijateljskom meču u Kelnu.

Utakmica na RajnEnergi stadionu završena je rezultatom 2:3. Nemci su imali više loptu u nogama (54:46%) i mnogo više udaraca prema golu (16:7), ali nisu imali – Kevina de Brujnea.

Belgijance je s klupe predvodio mladi 37-godišnji nemački trener Domeniko Tedesko. Bio je to njegov drugi meč kao selektora Crvenih đavola.

Gosti su posle samo devet minuta stekli dva gola prednosti. Prvi je postigao Janik Fereira Karasko, potom i Romelu Lukaku. Oba na asistencije zvezde Mančester Sitija Kevina de Brujnea.

U finišu prvog poluvremena Nemci su uspeli da smanje vođstvo gostiju novim pogotkom u nacionalnom dresu Niklasa Filkruga, sa bele tačke.

U drugom poluvremenu De Brujne je u 78. minutu i sam zatresao mrežu Ter Štegena. Ovog puta asistent je bio fudbaler Arsenala Trosar.

Serž Gnabri je u 87. minutu ponovo smanjio zaostatak nemačke reprezentacije, ali to nije bilo dovoljno da selekcija Hansija Flika izbegne poraz.

Nemačka je domaćin EURO 2024 i ne učestvuje u kvalifikacijama, u istom terminu igra prijateljske mečeve. Pre tri dana pobedila je selekciju Perua sa 2:0 golovima Filkruga.