Belorusija: Bez pobednika u gradskom derbiju u Brestu

Belorusija Dynamo Brest Ruh Brest
Print screen/SK

U fudbalskom šampionatu Belorusije u nedelju su na programu bile tri utakmice 15. kola.

Gradski derbi u Brestu između Dinama i Ruha završen je nerešeno 1:1.

Poveli su gosti golom Grečika u 31. minutu posle kornera, a izjednačio je Bilenkij u 79. minutu. Bio je to osmi gol u sezoni najboljeg igrača Dinama.

U startnoj postavi Ruha bio je srpski internacionalac 23-godišnji Kruševljanin Filip Jović.

Nerešeno je bilo i u duelu između Vitebska i BATE Borusova, ali nije bilo ni golova – 0:0. U 77. minutu isključen je golman gostiju Čičkan. Za BATE su igrali i sprski internacionalci Aleksandar Filipović i Nemanja Milić (ušao u drugom poluvremenu), Crnogorac Boris Kopitović i Hrvat Jakov Filipović.

Ekipa iz Borusova je propustila priliku da smanji bodovni zaostatak za šampionom Šahtjorom, koji vodi na tabeli.

Dinamo iz Minska je kao domaćin ubedljivo pobedio Slaviju iz Mozira sa 4:0. Prvi gol postigao je Putilo u 11. minutu, a onda je het-trik ostvario Senegalac Mbengue.

Nakon ove pobede Dinamo iz Minska je „skočio“ do treće pozicije, dok je Slavija treća otpozadi.

Tabela:  Šahtjor 40, BATE 36, Dinamo Minsk 29, Ruh Brest 28, Gomel 27, itd.